
Догляд за тілом в домашніх умовах
Галина Тищенко
Міжнародний тренер-інструктор KODI PROFESSIONAL
Зміст
- Догляд за тілом починається з самого простого дотримання гігієни
- Що таке косметика для тіла?
- Які засоби обов'язкові для догляду за тілом?
- Які ще процедури включає в себе догляд за шкірою тіла в домашніх умовах?
- Догляд за тілом влітку і взимку
- Як зволожити шкіру тіла в домашніх умовах?
Красиве тіло - результат не тільки регулярного відвідування спортзалу або фізичних вправ, це ще й результат правильного догляду. Зробити свою шкіру гладенькою, пружною, сяючою здоров'ям під силу кожному, головне знати, як доглядати за шкірою тіла в домашніх умовах правильно.
Догляд за тілом починається з самого простого дотримання гігієни
Базовими правилами гігієни є:
- щоденний душ з використанням мочалки та інших гігієнічних засобів;
- ванночки для ніг;
- щоденна інтимна гігієна;
- догляд за порожниною рота;
- правильний догляд за шкірою обличчя.
При наявності будь-яких проблем, наприклад, підвищеної пітливості ніг або пахв використання спеціальних засобів для «проблемних» зон є обов'язковим.
Гігієна - базова частина догляду за тілом. Просто помитися і передягтися недостатньо для того, щоб забезпечити повноцінний догляд за своїм тілом.
Що таке косметика для тіла?
Косметичні засоби по догляду за тілом - це скраби, пілінги, лосьйони, креми, вершки і багато інших засобів, які дозволяють тілу виглядати доглянуто, зволожують шкіру та тонізують шкіру.
Вибір косметичних засобів для тіла дуже важливий.
Неправильно підібрана косметика або косметика з агресивним хімічним складом, що включає різні парабени і лаурилсульфат, здатна нанести шкірі серйозної шкоди. Навіть якщо до складу засобу включені натуральні інгредієнти, але їх перерахування у складі починається нижче шостої позиції за рахунком, можна бути впевненим у тому, що їх зміст в засобі вкрай малий.
Бажано вибирати косметичні засоби з більш-менш натуральним складом, насамперед, виходячи з того, який у вас тип шкіри. Не можна використовувати косметичні засоби, що не підходять вам за типом шкіри, це призведе до її пересушування, неправильної роботи сальних залоз.
Не варто економити на косметиці для тіла, але в той же час не варто і переплачувати за засіб, якщо він не відрізняється натуральністю складу.
Які засоби обов'язкові для догляду за тілом?
- Гель для душу або натуральне туалетне мило. Мило сушить шкіру, тому з його використанням бажано бути обережним. Обов'язково після купання використовувати олію або крем для зволоження шкіри.
- Крем. Крем для тіла повинен містити в собі живильні і зволожуючі компоненти. Можна використовувати кілька кремів. Один з живильним складом, а другий для зволоження.
- Скраб для тіла. Скраби не тільки відлущують омертвілі клітини шкіри, але й сприяють стимуляції кровообігу, насичення клітин поживними речовинами. Чимале значення скраби мають в боротьбі з таким косметичним дефектом, як целюліт.
- Маски і обгортання. Ці засоби можуть забезпечувати самі різні ефекти: від підвищення тонусу і пружності шкіри у зоні декольте і шиї до «спалювання» жирових клітин в області живота і стегон.
Які ще процедури включає в себе догляд за шкірою тіла в домашніх умовах?
Догляд за тілом - це не тільки гігієнічні процедури із застосуванням косметичних засобів, але й видалення небажаного волосся.
Позбавлятися від небажаного волосся можна різними способами: за допомогою гоління, спеціального крему для депіляції в домашніх умовах, воску, карамелі або цукрової пасти, а також фотоепіляції або інших сучасних апаратних методів.
Вибір способу залежить від типу шкіри і ваших уподобань. Дуже важливо не забувати про догляд за шкірою після різних видів епіляції.
Догляд за тілом влітку і взимку
У літню спеку шкірі необхідний захист від втрати вологи і агресивного сонця. Для цього потрібно використовувати сонцезахисні креми. Також не варто забувати про скраби, які будуть ефективно видаляти ороговілі частинки шкіри, які швидко скупчуються на її поверхні в літній період.
У зимові холоди шкірі потрібен захист та інтенсивне харчування. Це дозволить їй протистояти перепадам температури. Особливого догляду та захисту вимагає шкіра обличчя, шиї та рук.
Як зволожити шкіру тіла в домашніх умовах?
Баланс зволоженості дуже важливий для нашої шкіри. Досягти його оптимального рівня можна, вживаючи достатню кількість рідини. Рекомендується пити до двох літрів води в день, але багато хто нехтує цією рекомендацією.
Крім вживання води, важливо забезпечити зовнішнє зволоження, тобто використовувати креми, маски і бальзами, здатні насичувати шкіру вологою і поживними речовинами.
Зволожити шкіру вдома, ви можете використовуючи:
- Відвари з трав. Ромашка і череда – засоби, які періодично можна використовувати, щоб шкіра була зволоженою і пружною.
- Відмовтеся від використання туалетного мила.
- Відмовтеся від використання піни для ванни. Вона сушить шкіру, позбавляючи її вологи.
- Використовуйте живильні креми.
Дотримуйтесь правил гігієни і сезонного догляду за шкірою, ретельно підбирайте засоби для догляду за тілом, ведіть активний спосіб життя, і тоді ваше тіло віддячить вам красою і здоров'ям.
Залишити відгук або задати запитання майстру