
Секрети правильного догляду за тілом
Галина Тищенко
Міжнародний тренер-інструктор KODI PROFESSIONAL
Зміст
- Чому важливо знати, як правильно доглядати за тілом?
- Основні принципи догляду за тілом
- Як доглядати за своїм тілом?
- Способи догляду за тілом
- Зони догляду
- Кілька порад по догляду за шкірою грудей
- Як доглядати за проблемними зонами?
- Як зволожити тіло в домашніх умовах?
Догляд за тілом дозволяє якомога довше зберігати його молодість і красу. Кожній зоні нашого тіла необхідний відповідний догляд, спрямований на оздоровлення, живлення, зволоження і підвищення тонусу шкіри.
Чому важливо знати, як правильно доглядати за тілом?
Секрет у тому, що найбільшим органом нашого тіла є шкіра. Її функції для організму дуже важливі, оскільки шкіра:
- бере участь в процесах обміну;
- виводить з організму токсини;
- синтезує вітамін Д;
- виконує захисну функцію;
- є органом чуттів.
Основні принципи догляду за тілом
Існують загальні принципи догляду за тілом, дотримуючись яких ви збережете свою красу і молодість, а шкіра буде здоровою і пружною.
Базовими принципами догляду за тілом є:
- повноцінний відпочинок і сон;
- збалансований раціон;
- відмова від шкідливих звичок;
- спортивні заняття;
- правильний підбір косметичних засобів для догляду.
Косметичний догляд за тілом включає в себе такі процедури:
очищення і тонізація шкіри;
- зволоження шкіри;
- живлення шкіри;
- пілінг (відлущування);
- масаж;
- догляд за проблемними зонами (боротьба з целюлітом).
Як доглядати за своїм тілом?
Основу догляду за тілом становить врахування особливостей організму, типу шкіри, віку. Сухій і тонкій шкірі необхідні захист та зволоження, жирній шкірі – очищення та тонізація, спрямовані на нормалізацію роботи сальних залоз.
В'яла, розтягнута шкіра має потребу в живленні та підтяжці. Чутлива і схильна до алергії шкіра потребує захисних засобів, а також ретельного вибору засобів для догляду.
Способи догляду за тілом
- Лазні та сауни. Одним із способів догляду за шкірою тіла є банні процедури. Розпарювання допомагає розкрити пори шкіри для ефективного очищення від забруднень і виведення токсинів.
Обгортання і маски для шкіри. Обгортання - спосіб догляду за шкірою тіла, який передбачає використання косметичних засобів і спеціальних покриваючих матеріалів, що створюють особливі умови для дії компонентів обгортання, в якості яких використовуються цілющі водорості, грязі, какао, ягоди і фрукти. Маски для тіла робляться з цих же інгредієнтів. Для їх приготування часто використовують кисломолочні продукти та злаки, дія яких позитивно позначається на стані шкіри.
- Тонізація. Для підвищення тонусу шкіри використовується контрастний душ, а також різні відвари, наприклад, відвар липового цвіту, кори берези, пелюсток троянд, волошок.
- Пілінги і скраби. Однією з рекомендацій про те, як доглядати за тілом в домашніх умовах, є використання скрабів.
Мелена кава, яку можна змішати з крапелькою гелю для душу - відмінний засіб для пілінгу. Якщо нанести його на тіло і почекати кілька хвилин, а потім змити під душем, ви відчуєте, якою м'якою і ніжною, а також підтягнутою стане ваша шкіра.
- Крем. Поживний і зволожуючий крем для тіла або молочко - обов'язковий атрибут правильного догляду за тілом.
- Масаж. Різні види масажу чинять різний вплив на шкіру. Вони сприяють стимуляції кровообігу, активізації обмінних процесів, омолодженню, боротьбі з жировими відкладеннями.
Зони догляду
Пильну увагу в догляді за тілом жінки приділяють шиї, зоні декольте і так званим проблемним зонам або зонам, де з віком формується целюліт.
Зону декольте і шию вікові зміни шкіри, пов'язані зі скороченням продукування колагену, торкаються так само, як і обличчя. Тут вкрай важливо тонізувати шкіру, живити її і використовувати засоби, що стимулюють формування колагену.
Кілька порад по догляду за шкірою грудей
Не використовуйте для догляду за цією зоною гарячу воду. Перегрів тканин веде до розтягування і розслаблення шкіри, передчасного зниження її тонусу, до в'ялості.
- Прохолодні обливання і легкий контрастний душ - те що потрібно, щоб шкіра грудей залишалася пружною.
- Використовуйте м'які скраби.
- Не нехтуйте масками. Маски на основі натуральних компонентів зроблять шкіру підтягнутою і шовковистою.
- Олії. Мигдальна, кокосова олія та олія оливи надзвичайно корисні для догляду за шкірою в цій області.
Як доглядати за проблемними зонами?
Целюліт - косметична проблема, що доставляє жінкам масу неприємних хвилювань. Боротися з цим прикрим явищем можна різними способами, ефективність яких залежить від ступеню вираженості дефекту.
Великою ефективністю володіють спеціальні апаратні процедури, що проводяться в салонах краси та приватних клініках, але їх вартість досить висока, тому дозволити їх собі може далеко не кожна жінка.
Контрастний душ, використання скрабів, антицелюлітні обгортання, фізичні вправи і відповідна дієта - способи, які допомагають якщо не позбутися від «недуги» повністю, то мінімізувати її прояви.
Як зволожити тіло в домашніх умовах?
Необхідність зволожувати шкіру існує завжди. Після душу, епіляції, використання скрабів та інших процедур, що стимулюють тонус шкіри, шкірі необхідні живлення і зволоження. Оптимальна зволоженість шкірних покривів дуже важлива. Перш за все, варто стежити за тим, чи достатньо рідини у вашому організмі. Для цього необхідно регулярно споживати воду в потрібній кількості.
Крім підтримки водного балансу, щоб підтримувати оптимальну зволоженість шкіри, потрібно:
- Використовувати маски на основі олій та рослинних компонентів.
- Додавати в ванну трохи олій.
- Не вживати гострі, солоні і смажені продукти, які призводять до втрати вологи.
- Дотримуватися збалансованого харчування.
Красиве доглянуте тіло та шкіра, що випромінює здоров’я - мрія багатьох дівчат, яку цілком реально втілити в життя. Зробіть догляд за тілом своєї частиною повсякденного життя і ваша шкіра віддячить вам своєю красою і сяйвом.
Залишити відгук або задати запитання майстру