
Чоловічий манікюр: як робити, особливості
Галина Тищенко
Міжнародний тренер-інструктор KODI PROFESSIONAL
Догляд за руками і нігтями включає не просто гігієнічну обробку, а цілий комплекс заходів з надання нігтям охайного зовнішнього вигляду. Такі маніпуляції потрібні не тільки жінкам, але чоловікам, особливо тим, хто через свою професійну діяльність постійно опиняється в центрі уваги. Манікюр чоловічий особливо актуальний для діячів політики, мистецтва та науки, а також бізнесменів найвищого рівня.
Як робити чоловічий манікюр?
Незалежно від обраної технології клієнтом, процедура виконуватиметься поетапно:
- Обов'язкова дезінфекція шкіри.
- Далі необхідно розм'якшити і розпарити руки у зволожуючій ванночці, щоб було легше працювати з нігтями.
- При обрізній технології видаляється кутикула, а при європейському манікюрі у нігтів (кутикула) не зрізається, а м'яко відсувається апельсиновою паличкою.
- Обробка безпосередньо нігтьового ложе.
- Підпилювання та надання необхідної форми нігтям.
- Поліровка поверхні нігтя.
- За бажанням клієнта може бути нанесений прозорий лак для зміцнення структури нігтя.
- Обробка кремами та оліями для кутикули, щоб уповільнити її зростання. Дозволяється легкий масаж пальців.
Якої довжини мають бути нігті у чоловіків? Це питання ставлять чоловіки майстру-манікюру. Бажано, щоб вільний край був у межах 1-2 мм. Коли ця величина стає більшою, найпростіше видаляти надлишки за допомогою пилки. Але іноді використовуються манікюрні ножиці або щипчики. Підпилювати треба від країв до центру і тільки так, інакше це може призвести до розшарування та пошкодження нігтьової пластини.
Види манікюру для чоловіків
Догляд за нігтями для чоловіків має такі види:
Виды | Особенности |
Классический (обрезной) | Главная особенность — это обрезание кутикулы. |
Европейский | Кутикула при этом не удаляется, а просто отодвигается деревянной палочкой. |
Французский | Как и в женском аналоге, происходит окрашивание свободного края ногтя в белый цвет, в мужском варианте длина не должна превышать 1мм. |
SPA-маникюр | Этот вид подразумевает использование ухаживающих косметических средств, ароматических масел, также делается массаж кистей. |
Аппаратный | Для проведения такой процедуры применяется специальный аппарат с различными насадками, для зачистки и полировки ногтевой пластины. |
Клієнт вибирає для себе найбільш комфортний варіант в залежності від бажаного результату.
Особливості чоловічого манікюру
Манікюри для жінок та чоловіків дуже схожі між собою. Однак при проведенні цієї процедури для чоловіків необхідно враховувати такі нюанси:
- У порівнянні з жінками у чоловіків больовий поріг нижче, вони відчувають біль сильніше, тому під час роботи з гострими інструментами потрібна підвищена увага, щоб не пошкодити шкіру.
- Використовуйте в роботі сучасні матеріали з мінімальним блиском і без запаху.
- Чоловічі нігті набагато жорсткіші і товщі, тому процедура займає більше часу, приблизно від 40 хвилин до півтори години.
- У чоловічому салоні краси одночасно з цією процедурою можуть ще провести стрижку та корекцію бороди.
Процедура дуже проста і її легко можна проводити в домашніх умовах.
Чоловічий манікюр у домашніх умовах
Проведення процедури в домашніх умовах не викличе труднощів у чоловіків, тим більше у його супутниці життя. Тому, якщо у вас немає бажання або часу на відвідування салону краси, то, дотримуючись простих рекомендацій, можна зробити чоловічий манікюр вдома:
- Підготовляємо шкіру рук і пальці до маніпуляцій, розм'якшуємо нігтьову пластину у ванночці з теплою водою та морською сіллю.
- Видаляємо (за наявності) весь бруд по краях нігтьового ложе.
- Акуратно за допомогою щипчиків обрізаємо всі задирки та залишки огрубілої шкіри.
- Використовуючи дерев'яну паличку або пушер (спеціальна лопаточка), кутикулу необхідно відсунути до початку зростання нігтьової пластини.
- Видаляємо зайву довжину нігтів за допомогою пилки (якщо ніготь відріс на 2-3 мм), кусачок або манікюрних ножиць (якщо довжина понад 3 мм).
- Обрізаний край обробляємо пилкою для нігтів. Т.к. чоловічі нігті товстіші і міцніші, краще використовувати скляну пилочку з великим і грубим абразивом.
- За бажанням можна відполірувати поверхню нігтя бафом, надавши рівномірності покриттю.
На завершення процедури наносимо зволожуючий крем і даємо йому вібратися.
Інструменти
Детальний алгоритм виконання гігієнічної процедури наведено в попередньому розділі. А для домашнього манікюру вам знадобляться:
- Спеціальні засоби для ванн або морська сіль, в крайньому випадку допускається заміна звичайним милом.
- Манікюрні ножиці чи кусачки.
- Пушер — спеціальний інструмент на одному кінці якого розташована лопатка, що підходить за формою природного нігтя, щоб відсунути кутикулу, а з іншого боку — інструмент загострений для делікатного видалення забруднень.
- Пилка (скляна або з кераміки, оскільки метал завдає шкоди нігтьовій пластині). Абразив має бути великий та грубий.
- Баф — манікюрний інструмент для полірування поверхні.
Зволожуючий крем або олійка з вітамінами та корисними речовинами. Це дозволить уповільнити зростання кутикули та довше зберегти доглянутість рук.
Чому чоловікам варто робити манікюр?
Зовнішній вигляд рук для чоловіків не менш важливий, ніж для жінок. Особливо для деяких професій, пов'язаних із постійним спілкуванням та контактом з людьми, наприклад: артист, актор, бізнесмен, політик, навіть працівник банку повинен мати бездоганні руки. Також манікюр допомагає запобігти:

- утворенню задирок не пальцях;
- поширенню грибку;
- деформації нігтьових пластин,
- і додатково він надає правильну форму нігтям.
Крім цього, регулярне проведення таких маніпуляцій допомагає здоровому росту та силі нігтьових пластин.
Висновок
Догляд за нігтями у чоловіків давно вже не вважається чимось надзвичайним. Незалежно від професії та роду діяльності, а також кола інтересів, можна і потрібно приділяти увагу стану кутикули та нігтів. Це дозволить запобігти травмам у вигляді відірваних задирок, охарактеризує вас як акуратну людину, яка цінує не тільки естетику, а й своє здоров'я.
Залишити відгук або задати запитання майстру